Firma

Vize

Poslání & vize

Poslání:
„Jsme výborní ve všem, co děláme.“

Vize:
„Naším cílem je být v našich oborech lídrem na trhu.“

Hodnoty & filosofie

Hodnoty jsou zásady, kterými se řídí naše chování.
Hodnoty poskytují společnosti myonic vodítko pro utváření odpovědné firemní kultury.

„Hodnotná“ práce dává smysl. Motivuje a rozvíjí stávající silné stránky.

Hodnoty a vydělávání peněz nejsou protiklady. Společnosti s hodnotami jsou dlouhodobě úspěšnější!

Hodnoty dávají směr každému jednotlivci. Dodávají pocit sounáležitosti a vedou ke ztotožnění se s myonic.

Náš hodnotový diamant

Na následujících 7 ikonách najdete informace o našem hodnotovém diamantu.

Spolehlivost

„Přijměte své úkoly, ztotožněte se s nimi a přistupujte k nim zodpovědně.“

Ochota k výkonu

„Neptejte se, co může myonic udělat pro vás, ptejte se, co můžete vy udělat pro myonic!“

Odpovědnost

„Jednejte podnikatelsky, jako byste stavěli vlastní dům!“

Přijetí

„Různost názorů obohacuje – využijte ji!“

Důvěra

„Pamatujte: Důvěra je založena na upřímnosti, spravedlnosti a otevřenosti!“

Radost

„Každý den bez úsměvu je ztracený den!“

Ochota riskovat

„Ne velcí požírají malé, ale rychlí požírají pomalé.“

Hlavní zásady

Při plnění povinností, které vyplývají z naší podnikové politiky, se opíráme o integrovaný systém řízení (IMS), který v sobě spojuje všechna témata a oblasti řízení kvality, ochrany životního prostředí, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a odpovídající provozní souvislosti.

Společnost, její zaměstnanci, poskytovatelé služeb a dodavatelé jsou povinni důsledně dodržovat všechny příslušné zákonné požadavky, předpisy a normy.

Integrovaný systém řízení je navržen tak, aby zajišťoval a neustále rozvíjel celkovou úroveň kvality společnosti.

Pravidelně přezkoumáváme účinnost našich opatření a plnění cílů. Sledujeme dopady naší činnosti a jsme pravidelně monitorováni nezávislými třetími stranami.

Provedli jsme analýzu podmínek naší společnosti a definovali z ní vyplývající požadavky na typ a komplexnost našeho integrovaného systému řízení.

Orientace na zákazníka

 Všechny oblasti podnikání jsou zaměřeny na přání, potřeby a očekávání našich zákazníků. Vždy hledáme optimální řešení pro naše zákazníky z celého světa a jejich komplexní požadavky, abychom maximálně přispěli k jejich úspěchu.

Ekologické aspekty se zohledňují již při vývoji výrobku. Pro naše zákazníky vyvíjíme výrobky, které jsou z velké části vyrobeny z materiálů a látek, které šetří zdroje a mohou být znovu použity nebo recyklovány.

Orientace na zaměstnance

K úspěchu společnosti významně přispívají kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci. Zapojení zaměstnanců do procesů a do práce v oblasti kvality, ochrany životního prostředí a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je nezbytnou součástí naší firemní řídicí a personální politiky.

Vyžadováním a podporou osobní odpovědnosti a rozvoje každého jednotlivce posilujeme spokojenost, spolehlivost a soudržnost zaměstnanců. Být vnímáni jako atraktivní zaměstnavatel s firemní kulturou orientovanou na zaměstnance je jedním z našich nejdůležitějších dlouhodobých cílů.

Celá dokumentace IMS je interně k dispozici všem zaměstnancům na intranetu společnosti myonic, zatímco firemní politika je zpřístupněna široké veřejnosti na webových stránkách společnosti myonic www.myonic.com.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Zdraví je považováno za cennou hodnotu, kterou je třeba chránit. Zdraví a pohoda jsou základem výkonnosti a motivace všech zaměstnanců. Potřebnou informovanost ve společnosti zajišťujeme prostřednictvím pravidelných školení o bezpečnosti práce a aktivním řízení zdraví.

Ochrana životního prostředí

Skupina myonic se hlásí k Pařížské dohodě o ochraně klimatu, jejímž cílem je omezit globální oteplování na méně než 2°, nebo až 1,5 °C. Neustále jsou plánována a realizována opatření ke snížení emisí Scope 1 a Scope 2 s cílem dosáhnout toho, aby od roku 2030 byla výroba CO₂ neutrální.

Přitom je zohledněno ekonomicky odůvodněné použití nejlepší dostupné technologie. Analýzy životního cyklu a inovace výrobků pomáhají nám i našim zákazníkům zlepšit uhlíkovou stopu. Zdroje využíváme zodpovědně a efektivně a snažíme se snižovat dopad naší činnosti na životní prostředí. To zahrnuje holistický pohled na stávající procesy společnosti.

Postupy pro zamezení nebo snížení znečištění životního prostředí jsou stanoveny jako prioritní a jsou definovány postupy pro mimořádné situace.
Tam, kde není možné zabránit škodám, by použité zdroje měly být minimalizovány.

Orientace na dodavatele

Očekáváme, že se dodavatelé a poskytovatelé služeb zavážou ke stejným hodnotám.

Společenská odpovědnost

Kvalita života v našich lokalitách je pro nás nesmírně důležitá. Proto prostřednictvím různých partnerství podporujeme skupiny a sdružení, které obohacují společenský život. Rádi se proto aktivně podílíme na pozitivním rozvoji našeho regionu.

Digitalizace

Abychom zefektivnili naši každodenní práci, využíváme možností, které nám nabízí technologie v oblasti digitalizace a automatizace.

Naším cílem je bezpapírová továrna, v níž se automatizují monotónní, opakující se procesy – a to jak ve výrobě, tak i v administrativě.

Základem k dosažení tohoto cíle je nejmodernější software a výrobní technologie doplněné o roboty, které nahrazují manuální práci.

Nové pojetí práce v myonic

Dobrá pracovní atmosféra vyžaduje zaměření na zaměstnance. Proto rozvíjíme kulturu důvěry a spravedlnosti.

Jsme otevřeni novým agilním přístupům v moderním pracovním světě a zaměřujeme se na flexibilitu pracovní doby a mobilní kanceláře.

Můžete si také přečíst následující článek:

Nová pracovní kancelář

Sdílení pracovního stolu, mobilní práce, rovnováha mezi pracovním a soukromým životem – to jsou klíčová slova, která se v našem každodenním životě objevují stále častěji. Mobilní kancelář se mezitím stala neoddělitelnou součástí života zaměstnanců v administrativě a nemůže být z pracovního života vyřazena.
Pokrok v oblasti sítí a digitalizace vyžaduje také přizpůsobení pracovního světa u společnosti myonic. Během loňského roku byla v rámci pilotního programu hybridnímu a modernímu způsobu práce přizpůsobena první kancelář typu open space. Nová pracovní kancelář s sebou nese nově strukturovaná pracovní místa, tzv. sdílení stolů. Pracovní místa již nejsou přidělena konkrétní osobě, což také znamená, že v každém okamžiku určitá část zaměstnanců pracuje v režimu mobilní kanceláře, protože je zde více zaměstnanců než adekvátních stolů.

Vývoj nové kanceláře s projektovou činností
Cílem projektu bylo navrhnout inovativní a udržitelný pracovní svět pro přibližně 45 zaměstnanců na ploše 380 m². Na základě 60 % průměrného využití kapacity mají být vytvořena moderní, atraktivní pracovní místa a inteligentní pracovní nabídky v rámci hybridního pracovního schématu. Projekt začal studií proveditelnosti, která byla realizována za podpory společnosti Staehlin z Kemptenu a vedení společnosti myonic. Již ve druhé fázi byli do plánování zapojeni zainteresovaní kolegové. Během několika měsíců a po četných detailních diskusích vypracovali odborníci na plánování kanceláří v úzké spolupráci s našimi zaměstnanci koncept nové open space kanceláře. Při navrhování pracovní kavárny nás podpořila firma Uli Schuh z Ravensburgu.

Rozdělení do různých pracovních oblastí
Nová pracovní kancelář se skládá z různých oblastí. Největší část tvoří standardní pracovní místa, která lze rezervovat prostřednictvím speciálního softwaru. Dále je zde oblast pro střední soustředění, která zahrnuje většinu pracovních míst, a oblast pro vysoké soustředění, nazývaná také oblastí pro tichou práci, která se nachází mimo ostatní oblasti. Pro rychlou práci na notebooku jsou k dispozici „touchdown places“. Pro webové konference a důvěrné diskuse jsou k dispozici dvě „kostky“, které nabízejí místo pro 4 osoby, a dva „telefonní boxy“, každý pro jednu osobu. Srdcem nové pracovní kanceláře je kavárna Work Café s útulnými salonky. Tento bezpečný prostor nabídne prostor pro komunikaci a zotavení. Kromě toho byla vytvořena větší zasedací místnost – tzv. projektový záliv. Tato místnost nabízí prostor pro týmovou a projektovou práci. Lze ji však využít i jako dočasné pracovní místo. Při plánování nových pracovních míst byly zohledněny i ty nejmenší detaily, např. velké zelené plochy výrazně zvyšují pohodu na pracovišti.

Nová pracovní kancelář – více než jen úprava prostoru
Tento udržitelný design zlepšuje komunikaci mezi kolegy, stejně jako napříč obory a mezi odděleními. Decentralizovaný způsob práce nabízí možnost opustit staré rutiny, přemýšlet o nových způsobech práce a formách organizace a být tak dobře připraveni na výzvy budoucnosti. Ztráta pevných pracovních míst podporuje osobní výměnu a přímý tok informací mezi jednotlivými týmy. Nabízí se tak možnost podívat se za hranice vlastní každodenní práce a inspirovat se odborností, perspektivami, znalostmi a zkušenostmi z jiných oblastí. S ohledem na ekologickou transformaci je téměř bezpapírová kancelář také dalším krokem k dosažení našeho cíle.

Pozitivní zpětná vazba od příslušných oddělení
Reakce našich zaměstnanců jsou převážně, či dokonce výhradně pozitivní. Velmi si ceníme toho, že většina přání a návrhů z workshopu byla zapracována do koncepce kanceláře. Kolegové se tak cítí v pohodě. Chválí si vynikající technické vybavení i danou flexibilitu a možnost sebeorganizace. Jiní oceňují střídání kolegů v pracovním prostředí přímo v kanceláři a každé ráno čistý a uklizený stůl.

myonic směřuje k udržitelnosti

Téma udržitelného přístupu a ochrany klimatu je aktuálnější než kdykoli předtím. Proto chceme dát ve společnosti myonic prostor udržitelnosti, zdraví a sociálním otázkám, abychom naplnili naši společenskou odpovědnost.

Společně s našimi zaměstnanci se vydáváme na cestu – myonic směřuje k udržitelnosti

Zavedením strategie udržitelného rozvoje se snažíme, aby naše firemní kroky v oblasti ochrany klimatu a životního prostředí byly transparentní a ověřitelné. Usilujeme o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030, a to mimo jiné pomocí energeticky účinných výrobních procesů, využívání obnovitelných zdrojů energie a výroby v srdci Evropy.

Můžete si také přečíst následující článek:

myonic sází na dálkové vytápění v regionu!

Společnost myonic se rozhodla zásobovat obě budovy sídla společnosti teplem z ekologického dálkového vytápění od společnosti Kraftwärmeanlagen GmbH a města Leutkirch. Očekává se, že pro tovární areál Steinbeisstrasse bude k dispozici od podzimu 2024.
Společnost myonic se hlásí k Pařížské klimatické dohodě a přechodem na regionální a obnovitelné dálkové vytápění významně přispívá k ochraně klimatu, čímž se přibližuje svému cíli dosáhnout klimatické neutrality do roku 2023.

Tento přechod spočívá přechodu na zdroj tepla, které se dříve vyrábělo výhradně z fosilního zemního plynu, na dálkové vytápění tvořené z více než 90 % obnovitelnými zdroji energie. To vede ke snížení emisí CO2 přibližně o 290 tun ročně.

Na konci dubna 2024 byla podepsána smlouva o připojení mezi společnostmi Kraftwärmeanlagen GmbH (KWA) a myonic. Novou tepelnou síť, která je v současné době ve výstavbě, buduje město Leutkirch a bude pronajata společnosti KWA k provozování.

Nejekonomičtější cesta ke klimatické neutralitě

„Připojením k dálkovému vytápění chceme nejen zdůraznit naši regionální odpovědnost za ochranu klimatu, ale také zvýšit naši provozní bezpečnost. Připojení k síti dálkového vytápění z Leutkirchu je pro nás nejekonomičtější cestou ke klimatické neutralitě,“ říká výkonný ředitel myonic Christoph von Appen.

Pro naše výrobní procesy vyžadujeme konstantní úroveň teploty ve výrobních halách. „To můžeme spolehlivě zajistit díky vícestupňové koncepci výroby tepla, která se skládá z tepla získaného ze dřeva z regionu a ze dvou lokálních zemědělských bioplynových stanic v Leutkirchu. Výrobu tepla doplňuje průmyslové odpadní teplo od výrobce dřeva Pfleiderer,“ uvádí Jürgen Gölz, výkonný ředitel společnosti KWA.

Teplo z fosilního zemního plynu se používá pouze v případě dočasného výpadku generátorů tepla z obnovitelných zdrojů a při špičkovém zatížení během velmi chladných zimních období. Bezpečné zásobování odběratelů tepla v Leutkirchu zajišťuje vyrovnávací zásobník s kapacitou 6 milionů litrů teplé vody.

„Velmi nás těší, že se společnost myonic, významný podnik z Leutkirchu, rozhodla připojit k městské tepelné síti,“ říká starosta Hans-Jörg Henle. „Kromě vynikajícího zabezpečení dodávek to představuje regionální, a dokonce i lokální tvorbu hodnot. Energie pro teplárenskou síť se vyrábí na místě, z čehož těží regionální podniky a zemědělci, a nikoli firmy na Blízkém východě nebo v Rusku,“ pokračuje Henle.

Bilance skleníkových plynů myonic

V rámci klimatické aliance „Climate Neutral Allgäu“ pokračujeme v plnění cíle klimatické neutrality do roku 2030. To zahrnuje také každoroční přípravu bilance skleníkových plynů.
Emise skleníkových plynů ve finančním roce 2023/24 činily 988 tun CO2, což je o 278 tun CO2 (-22 %) méně než v předchozím roce. To odpovídá přibližně 1,8 tuny ekvivalentu CO2 na zaměstnance (předchozí rok 2,3 tuny CO2, základní rok 2020/2021 2,5 tuny CO2).

Výrazné snížení emisí skleníkových plynů je způsobeno těmito faktory:

Nakupujeme více zelené elektřiny než v předchozím roce
Využíváme odpadní tepla z kompresorů
Pozitivní dopad mají naše renovačních opatření
Upravili jsme klimatizační systém
Mírná zima

Dojíždění do práce autem nejvíce zvyšuje produkci emisí
Emise skleníkových plynů způsobené dojížděním do práce autem jsou stejné jako při posledním průzkumu na konci roku 2021. Snížení těchto emisí ve střednědobém a dlouhodobém horizontu je pro společnost velkou výzvou.

Kompenzace prostřednictvím klimatických certifikátů
Pro dosažení klimatické neutrality do roku 2030 je nutné roční snížení emisí o 11 %. Emise, které překročí cílovou hodnotu, jsou kompenzovány nákupem klimatických certifikátů. Pro finanční rok 2023/24 to znamená kompenzaci 142 tun CO2. Naše společnost se rozhodla podpořit projekt „Čistá voda v Ugandě“.

Klimatický certifikát „Čistá voda v Ugandě“
Hlavním cílem tohoto programu na ochranu klimatu je poskytnout chudším domácnostem a institucím, jako jsou školy v Ugandě, nové technologie na čištění pitné vody. Omezení spotřeby neobnovitelného palivového dřeva a dřevěného uhlí snižuje emise CO2 a zároveň má pozitivní dopad na životní podmínky a zdraví tisíců lidí. Kromě toho jsou chráněny a zachovány přirozené lesní ekosystémy.

Regionální klimatické certifikáty
40 % kompenzační platby jde na projekty ochrany životního prostředí v regionu s cílem zvýšit povědomí o biodiverzitě, druhové rozmanitosti, ochraně životního prostředí a klimatu a zhodnocení regionálních potravin. Mezi aktuální projekty klimatického fondu Allgäu patří projekty zalesňování, včelí úly, květnaté louky a projekt horského lesa.

Výhled na rozpočtový rok 2024/25
Další snížení emisí skleníkových plynů o 11 % znamená, že cíl pro rozpočtový rok 2024/25 je 704 tun CO2. Připojením k síti dálkového vytápění města Leutkirch se můžeme v nadcházejícím topném období 2024/2025 vyhnout dalším 90 % emisí spojených s topením, čímž se výrazně přiblížíme klimatické neutralitě v roce 2030.

Tohle by vás mohlo také zajímat!

myonic s.r.o. →

Lokality →

MinebeaMitsumi →

Historie Rožnov →